Menu

TOP 10: Kam letět na prázdniny

TOP 10: Kam letět na prázdniny

Zde je přehled 10 nejoblíbenějších cest na tento rok. Již několik let jsou tyto státy mezi českými turisty na nejvyšších pozicích řebříčků nejnavštěvovanějších zemí. V každém z nich můžeme najít zajímavá a tajemná místa, která stojí za to objevovat. Protože nelze na tomto místě uvést vše, představujeme jen malou část toho nejzajímavějšího.

10. místo: USA

Spojené státy jsou rozsáhlou a různorodou zemí – zřejmě na světě neexistuje nikdo, komu by se podařilo navštívit všechny pozoruhodnosti, které nabízí. Mezi povinná místa k návštěvě určitě patří kalifornský národní park Yosemite, národní park Yellowstone, slavný přístav Savannah, který vyrostl na obchodu s bavlnou, dále pak Washington, Údolí smrti s pohyblivými dunami, Skalnaté hory nebo San Francisco. 

9. místo: Řecko

Památky z antiky a překrásná příroda okouzlí každého, kdo alespoň jedenkrát navštíví Řecko. Určitě musíte vidět Akropoli, ostrov Santorini s jeho neopakovatelnou architekturou, Meteory, tedy komplex pravoslavných klášterů postavených vysoko na skalách z pískovce, soutěsku Víkos, místo, kde vzniklo nejznámější sportovní klání – Olympii, archeologické naleziště v Mykénách a ostrov s žulovými útesy Sámothraké

8. místo: Nizozemsko

Pokud se vydáme do Nizozemska, musíme samozřejmě navštívit hlavní město Amsterdam – zde doporučujeme výlet lodí po vodních kanálech, které proplétají celé město. Navštivte také květinový trh, čtvrť červených luceren, muzeum sexu a muzeum hašiše. Kromě Amstredamu je zajímavé také miniaturní městečko Madurodam, kde jsou k vidění modely skutečných nizozemských architektonických skvostů. Jedna z největších botanických zahrad v Evropě se nachází nedaleko města Lisse Keukenhof. 

7. místo: Švédsko

V Göteborgu doporučujeme návštěvu rybího trhu Feskekôrka, parku Slottskogen a procházku po bulváru Kungsportavenyn. Ve městě Kiruna na severu země působí zeměpisný institut, ve kterém se vědci zabývají studiem polární záře. Tento úkaz lze pozorovat v lednu a únoru. V obci Sevedstrop můžete navštívit tři domy, ve kterých bydlely Děti z Bullerbynu. 

6. místo: Norsko

Každý, kdo plánuje návštěvu této země, by měl alespoň jeden den strávit u fjordů. Doporučujeme zajet k Lysefjordu, kolem kterého je celá řada turistických tras. Za tradiční norskou architekturou se zase vydejte do přístavu a starobylého města Stavanger. Dále doporučujeme prohlídku lidové architektury ve skanzenu Sunnfjord v obci Movika. 

5. místo: Německo

I když se může zdát, že nás u našeho souseda nic nepřekvapí, je tu několik míst, o kterých možná nevíte. Doporučujeme ostrov Mainau na Bádenském jezeře u podhůří Alp. Na ostrově se naházejí neskutečné zahrady. Na území dnešního města Heidelberg vznikla první keltská osada, ale největší dojem dělá renesančně-gotický hrad na kopci Königstuhl. 

4. místo: Francie

Kdybychom chtěli navštívit všech 400 zámků na Loiře, museli bychom jet na několikatýdenní výlet. Doporučujeme zejména zámek Villandry, který stojí uprostřed překrásných zahrad. Z královských rezidencí, kromě těch všeobecně známých, stojí za návštěvu také sídlo Fontainebleau. Některé památky v tomto zámkovém komplexu pocházejí už z 12. století.

3. místo: Španělsko

Povinným bodem každého výletu do Španělska je návštěva Barcelony. A pokud nenavštívíte katedrálu Sagrada Familia, je to, jako byste v Barceloně ani nebyli. V Zaragoze jsou nejzajímavějšími památkami El Palacio de la Aljaferia z 11. století, kde se zachoval maurský dvůr, palác katolických králů a mešita. 

2. místo: Itálie

Benátky, Florencie, Verona, Pisa, Turín… v Itálii každé město uchvacuje svou krásou. Vždy znovu a zvonu stojí k vidění Fontanna di Trevi, Forum Romanum a Koloseum v Římě. V Neapoli zase za návštěvu stojí Castel dell'Ovo nebo Palazzo Como. V Janově můžeme navštívit dům Kryštofa Kolumba a v Boloni náměstí Piazza Maggiore. 

1. místo: Velká Británie

V srpnu jsou reprezentační sály Buckinghamského paláce otevřeny veřejnosti. Krajinou jako z Pána prstenů můžete procházet v údolí Cheddaru v hrabství Somerset. Doporučujeme také návštěvu Edinburského hradu, který stoj na žulovém štítu vyhaslé sopky, a procházku podél pobřeží v regionu Sutherland na severu Skotska.  

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Obsahuje tento článek informace, které jste hledali? Ano | Ne
Myslím, že tenhle článek:
Děkujeme za váš názor!