Menu

TOP 10 nejromantičtějších měst v Evropě

TOP 10 nejromantičtějších měst v Evropě

Kde rozhodně stojí za to se vydat na Valentýna? Ve kterých evropských městech najdete ty nejromantičtější uličky? Připravili jsme pro vás seznam TOP 10 nejromantičtějších měst, které jsou vzdáleny pouhých několik hodin letu z České republiky. Nezapomněli jsme ani na naše hlavní město. 

Barcelona

Středověké uličky tvoří neopakovatelnou atmosféru, ideální pro romantické procházky. Na kilometrovém bulváru La Rambla jsou v každém ročním období uliční umělci, hudebníci a otevřené zahrádky kaváren. Nachází se zde pramen Canaletes. Podle legendy se ten, kdo se z něj napije, do Barcelony opět vrátí.

Madrid

Jedním z nejmalebnějších míst na procházku je náměstí de la Villa, které je obklopeno měšťanskými domy z 16. a 17. Století, z nichž nejzajímavější je Casa de Cisneros z roku 1537. V blízkém okolí se také nachází věž a dům Lujan. Na věži byl v roce 1820 instalován optický telegraf, který umožňoval předávat informace pomocí světla. 

Řím

Ponte Milvio, most lásky, je místem, které by měl navštívit každý zamilovaný pár. Na něm zamilovaní připevňují kladky se svými jmény a klíčky vhazují do Tibery. Jedinečná je také Fontána di Trevi. Podle legendy se do Říma vrátí každý, kdo do ní vhodí jednu minci. Kdo vhodí dvě, prožije milostné dobrodružství, a kdo tři, toho čeká svatba. Den plný romantiky můžete zakončit plavbou po Tibeře. 

Bologna

Vydejte se na procházku v podloubí, které chrání před deštěm i sluncem. V historickém centru města se pod ním lze procházet na trase dlouhé až 38 km. Když dorazíte na Piazza Magiore, největší bolognské náměstí, budete moci obdivovat několik paláců a baziliku San Petronio, která měla být podle svých zakladatelů největším kostelem na světě. 

Londýn

Vydejte se na procházku do Holland Parku – nejromantičtějšího parku ve městě. V něm se mimo jiné nachází oranžérie a japonská zahrada. Panorama Londýna je krásně vidět z kopce Primrose Hill. Pokud jste odvážní, můžete Londýn rovněž obdivovat z London Eye, což je 135 m vysoké ruské kolo. 

Paříž

Tisíce kladek zamčených zamilovanými páry naleznete na Pont des Arts. Nezapomeňte na tomto místě také nechat tu vaši. Na romantickou večeři pak můžete rezervovat stůl v restauraci le Polidor. Interiér zde zůstal více než sto let beze změn a vypadá přesně jako za časů, kdy restauraci navštěvovali slavní francouzští umělci. 

Edinburg

V tomto městě se nechte unést středověkou atmosférou místního hradu. Kolem něj je spousta míst na krásné procházky, ze kterých lze obdivovat pohled na celé město. V zámeckých komnatách se seznámíte s dějinami bojovných Skotů. Když je dobré počasí, stojí za to se vydat na kopec Arthur’s Seat. Z této vyvýšeniny sopečného původu budete mít jedinečný panoramatický výhled na město. 

Praha

Velice oblíbeným místem k procházkám je Královská cesta. Vede od Prašné brány na Staroměstské náměstí přes Karlův most na Malostranské náměstí a dále na Pražský hrad. Praha je ale protkána množstvím úzkých uliček, na kterých nepotkáte tak velké množství turistů.  

Budapešť

Ve městě naleznete množství krásných míst a budov, které stojí za vidění (např. Rybářská bašta, citadela nebo staré městské hradby). Nečekané zážitky ale můžete prožít i pod zemským povrchem, třeba v jeskyni upírů. Projděte se podzemními katakombami, míjejte postavy v barokních oděvech a nechte se nést tóny operní hudby. Bude to zážitek, na který nezapomenete. 

Benátky

Ke klasickým benátským památkám romantická atmosféra zkrátka patří. Bez plavby na gondole a pozorování gotických, renesančních a barokních paláců po obou stranách Canal Grande si výlet do Benátek ani neumíme představit. Večer doporučujeme věnovat procházkám po malebných úzkých uličkách. 

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Obsahuje tento článek informace, které jste hledali? Ano | Ne
Myslím, že tenhle článek:
Děkujeme za váš názor!