Menu

TOP 10 nejromantičtějších měst v Evropě

TOP 10 nejromantičtějších měst v Evropě

Kde rozhodně stojí za to se vydat na Valentýna? Ve kterých evropských městech jsou ty nejromantičtější uličky? Připravili jsme pro Vás seznam TOP 10 nejromantičtějších měst, které jsou vzdáleny pouhých několik hodin letu z České republiky, ale samozřejmě jsme nezapomněli ani na naše hlavní město. 

Barcelona

Středověké uličky tvoří neopakovatelnou atmosféru ideální pro romantické procházky. Na kilometrovém bulváru La Rambla jsou v každém ročním období uliční umělci, hudebníci a otevřené zahrádky kaváren. Nachází se zde pramen Canaletes. Podle legendy se ten, kdo se z něj napije, do Barcelony opět vrátí.

Madrid

Jedním z nejmalebnějších míst na procházku je náměstí de la Villa, které je obklopeno měšťanskými domy z 16. a 17. století. Mezi nimi je nejzajímavější Casa de Cisneros z roku 1537. V blízkém okolí se také nachází věž a dům Lujan. Na věži byl v roce 1820 instalován optický telegraf, který umožňoval předávat informace pomocí světla. 

Řím

Ponte Milvio, most lásky, je místem, které by měl navštívit každý zamilovaný pár. Na něm zamilovaní připevňují kladky se svými jmény a klíčky vhazují do Tibery. Jedinečná je také Fontána di Trevi. Podle legendy se do Říma vrátí každý, kdo do ní vhodí jednu minci, kdo vhodí dvě, prožije milostné dobrodružství, a kdo tři, toho čeká svatba. Nakonec romantického dne doporučujeme plavbu po Tibeře. 

Bologna

Vydejte se na procházku v podloubí, které chrání před deštěm i sluncem. V historickém centru města se pod ním lze procházet na trase dlouhé 38 km. Až dorazíte na Piazza Magiore, největší bolognské náměstí, budete moci obdivovat několik paláců a baziliku San Petronio, která měla být podle svých zakladatelů největším kostelem na světě. 

Londýn

Vydejte se na procházku do Holland Parku – nejromantičtějšího parku ve městě. V něm se mimo jiné nachází oranžérie a japonská zahrada. Krásně je panorama Londýna vidět z kopce Primrose Hill. Pokud jste odvážní, můžete Londýn rovněž obdivovat z London Eye, což je 135 m vysoké ruské kolo. 

Paříž

Tisíce kladek zamčených zamilovanými páry naleznete na Pont des Arts. Nezapomeňte na tomto místě také nechat tu vaši. Na romantickou večeři pak můžete rezervovat stůl v restauraci le Polidor. Interiér zde zůstal více než sto let beze změn a vypadá přesně jako za časů, kdy restauraci navštěvovali slavní francouzští umělci. 

Edinburg

V tomto městě se nechte unést středověkou atmosférou místního hradu. Kolem něj je spousta míst na krásné procházky, ze kterých lze obdivovat pohled na celé město. V zámeckých komnatách se seznámíte s dějinami bojovných Skotů. Když je dobré počasí, stojí za to se vydat na kopec Arthur’s Seat. Z této vyvýšeniny sopečného původu se rozprostírá pohled na jedinečné panorama města. 

Praha

Velice oblíbeným místem k procházkám je Královská cesta, která vede od Prašné brány na Staroměstské náměstí, po Karlově mostě na Malostranské náměstí a na Pražský hrad. Praha je ale protkána také malými uličkami, na kterých nepotkáte tak velké množství turistů. 

Budapešť

Ve městě naleznete množství krásných míst a budov, které stojí za vidění jako např. Rybářská bašta, citadela nebo staré městské hradby. Nečekané zážitky ale můžete prožít i pod zemským povrchem. Je zde jeskyně upírů. Projděte se podzemními katakombami, míjejte postavy v barokních oděvech a poslouchejte při tom operní hudbu. To bude zážitek, na který nezapomenete. 

Benátky

Ke klasickým benátským památkám romantická atmosféra zkrátka patří. Bez plavby na gondole a pozorování gotických, renezančních a barokních paláců po obou stranách Canal Grande si výlet do Benátek ani neumíme představit. Večer je ideální k procházkám po malebných úzkých uličkách. 


Zavazadla: Rozměry a hmotnost Online odbavení Co si můžete vzít do letadla? 

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Zaujal vás článek, ale potřebujete více informací?
Děkujeme za vaši pomoc

Váš názor nám pomůže vytvářet lepší a zajímavější články.

Temporarily we could not send your suggestions

Send again Try later