Menu

TOP 10 nejkrásnějších pláží na světě

TOP 10 nejkrásnějších pláží na světě

Drobný bílý písek, tyrkysová voda plná ryb, které neutíkají před potápěči, voda sahající až k obzoru a za zády přírodní rezervace. Rajské pláže skutečně existují. Připravili jsme pro vás seznam 10 nejkrásnějších pláží světa.

Spiaggia dei Conigli, Lampedusa, Itálie

Na Lampeduse je řada báječných pláží, ale Králičí pláž je ze všech nejoblíbenější. Mnoho turistů zde přijíždí nejen proto, aby si užívali vodu a slunce, ale i pro neskutečné fotografie. Pro tuto pláž je charakteristické spojení tyrkysové vody, oranžových útesů a bílého písku. Spiaggia dei Conigli se nachází na západní části ostrova, na úrovni Isola dei Conigli. 

Horseshoe Bay, Southhampton, Bermudy

Díky růžovému písku a mírnému sklonu pláže do moře je tato pláž nesmírně oblíbená. Ideální podmínky pro odpočinek jsou zde od dubna do října. Pláž se nachází na jižní části ostrova, hned vedle golfového hřiště. 

Elafonisi, Kréta, Řecko

Neuvěřitelná pláž, kde lze mělčinou projít na malý ostrov, na kterém se nachází přírodní rezervace. Samotná pláž je poseta malými jezírky, ve kterých je možné, podle jejich hloubky, brodit, plavat nebo se i potápět. Pláž je dosti rozhlehlá, takže zde lze nerušeně odpočívat, ale chybí na ní stinná místa. Pláž se nachází na jihozápadním břehu ostrova Kréta. 

Iztuzu, Dalyan, Turecko

Pláž je od pevniny oddělena řekou, na které se nachází množství ostrůvků. Delta řeky z ptačí perspektivy vytváří jedinečnou přírodní mozaiku. Samotná pláž má kol. 6 km délky a je velice úzká. Na jedné straně se lze koupat v teplém Středozemním moři, na druhé straně v chladnější řece. Nejzajímavější cesta na pláž vede po řece z vesnice Dalyan. Plavba mezi ostrůvky trvá asi půl hodiny. 

Praia do Sancho, Fernando de Noronha, Brazílie

Poloostrov Fernando de Noronha, který je součástí brazilského státu Pernambuco, se nachází 350 km od pevniny. Je porostlý bujnou zelení a skýtá jedinečné pohledy na okolní panoramata. Krásou místní pláže se tají dech. Kvůli jemnému bílému písku, teplé vodě, mírnému sklonu pláže a okolnímu rostlinstvu se jen málokomu chce vracet domů.

Playa de Bolonia, Tarifa, Španělsko

Jedno z nejhezčích míst v regionu se nachází mezi horami San Bartolomé a Sierra de Plata. Za dobrých podmínek lze z tohoto místa vidět pobřeží Afriky. Od května do října se turisté vyhřívají na jemném bílém písku. Pláž je vzdálená přibližně 20 km od města Tarifa. 

Grace Bay, Providenciales, Turks a Caicos

Bílý písek na pláži a neskutečně modrá voda fascinuje cestovatele již mnoho let. Velké oblibě se těší potápění, během kterého lze obdivovat neuvěřitelný podmořský svět. Pláž se nachází na severním břehu ostrova Providenciales, který patří k souostroví Caicos. 

Flamenco Beach, Culebra, Portoriko

Mnozí ji považují za nejkrásnější pláž Karibských ostrovů. Má tvar podkovy a uchvacuje tyrkysovou barvou vody a světlým pískem. Pláž Flamenco se nachází na severozápadní části ostrova Culebra, asi 30 km vzdušnou čarou od pobřeží Portorika. Obklopuje ji přírodní rezervace.

Cala Mariolu, Sardinie, Itálie

Průzračná modrá voda, jemný písek a nezvyklé útesy, které obklopují pláž, uchvátí každého, kdo má alespoň jednou možnost zde strávit trochu času. Pláž je dosti malá, proto je tu často přeplněno. Ale i přesto stojí za to sem jet. Pláž se nachází na východě ostrova, 14 km severně od městečka Baunei. 

Playa de las Catedrales, Ribadeo, Španelsko

Této pláži se přezdívá Pláž katedrál. Je tomu tak díky charakteristickým útesům, které vznikly působením slané vody a větru. Přírodní kamenné sochy dosahují výšky i 30 metrů. Písečná pláž má kol. 1,3 km délky. Nachází se 10 km od městečka Ribadeo, na severozápadním konci Španělska. 


Jak sbalit příruční zavazadlo do letadla? TOP 10 nejromantičtějších měst v Evropě TOP 10 nejzajímavějších národních parků na světě 

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Zaujal vás článek, ale potřebujete více informací?
Děkujeme za vaši pomoc

Váš názor nám pomůže vytvářet lepší a zajímavější články.

Temporarily we could not send your suggestions

Send again Try later