Menu

TOP 10 míst, kde tuhne krev v žilách

TOP 10 míst, kde tuhne krev v žilách

Přiznáváme se – zajímají nás neobjasněné záhady, máme rádi tajemná místa a rádi se bojíme! Proto vás v tomto článku zavedeme na několik hrůzostrašných míst, kde vám zaručeně naskočí husí kůže. 

1. Bermudský trojúhelník, Atlantický oceán, USA

Již mnoho let je v regionu ostrovů zaznamenáván vysoký počet tajemných případů zmizení a nevysvětlitelných jevů, které protiřečí zákonům fyziky. Vznikl nepřeberný počet teorií, které se snaží vysvětlit všechna tajemství: od těch nejfantasknějších jako energetické krystaly ukryté v troskách bájné Atlantidy nebo návštěvy mimozemšťanů, kteří provádějí pokusy na lidech, až po ty více věrohodné jako vliv mořského proudění a vzdušných vírů na vysoký počet netypických atmosférických jevů.

Toto místo přitahuje desítky vědců, amatérských výzkumníků a dobrodruhů. Navštivte Bermudský trojúhelník – když se nestane nic tajuplného, alespoň si odpočinete na Bermudách.  

2. Edinburgh, Skotsko, Velká Británie

V tomto městě podle oficiálních statistik žije 450 000 obyvatel – živých obyvatel. Kolik se zde ale toulá duchů? To nelze ani spočítat. Je to jedno z nejtajuplnějších měst v Evropě.

Duchům se výborně daří v hradu (slavná je legenda o místním dráteníkovi, který v noci hrál na dudách a procházel se podzemím, najednou ale zmizel a jeho tělo se nikdy nenašlo), v podzemí města (někdejší čtvrť Mary King's Close, která se nikdy netěšila dobré pověsti a během epidemie moru se stala hřbitovem, protože vstupy do ní byly zazděny a nešťastníci nemohli ven), stejně jako – jestli se dá věřit majitelům hotelů – skoro v každé místní hospodě. 

Kdo si chce od duchů chvíli odpočinout, může hledat… elfy. Kopec Calton Hill je prý místem, kde se setkává svět lidí a čarodějnic. Podle legendy zde bylo nalezeno sedmnáct malých rakviček a v každé z nich byla tajemná figurka…

3. Pripjať, Ukrajina

Město duchů bylo kdysi místem, kde bydleli zaměstnanci jaderné elektrárny Černobyl. Je to bezesporu děsivé místo. Nikdo zde sice nepotkal duchy, ale ve zříceninách opuštěného města do dnešních dnů panuje atmosféra hrůzy a smutku.

Dějiny tohoto města inspirují tvůrce filmů a počítačových her. Po třiceti letech od tragédie nad troskami reaktoru číslo 4 vzniká sarkofág, který má chránit Evropu před tikající bombou. Nehledě na nebezpečí, toto místo začíná přitahovat odvážné turisty. 

4. Roswell, Nové Mexiko, USA

Fanoušci konspiračních teorií se již skoro sedmdesát let pokoušejí odhalit pravdu. Údajná katastrofa vesmírné lodě zajímá mnohé nehledě na to, zda zřícený objekt bude identifikován jako meteoritický balón, tajný vojenský projekt nebo skutečná loď mimozemské civilizace. 

Incidentu v Roswellu bylo věnováno vlastní muzeum – v 90. letech zde bylo založeno muzeum UFO, které má podle svých zakladatelů vzdělávat veřejnost a rozšiřovat povědomí o tomto fenoménu.

5. Ostrov panenek, Mexiko

Toto děsivé pohřebiště rozkládajících se panenek po léta shromažďoval jediný člověk – Don Julian Santana Barrero. Podle legendy si duch děvčátka, které se utopilo nedaleko ostrova, přeje, aby se zde odkládaly staré hračky. Legendy, které kolují mezi místními obyvateli, jsou plné rozporů – podle některých se děvčátko utopilo, když Don Julian již bydlel na ostrově, podle jiných se tak stalo mnohem dříve. Existují také domněnky, že děvčátko utopil neznámý pachatel. Jak to s děsivými legendami bývá – Don Julian se utopil přesně na tomtéž místě, co holčička.

Hororový ostrov se nachází v samotném srdci Xochimilco, čtvrti Mexico City, která je zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Je to malebné místo nacházející se nad jezery a kanály, po kterých se můžete vydat speciálními loděmi tzv. trajineras. 

6. Hotel Stanley, Colorado, USA  

Těm, kteří chtějí mít blízko do hotelu a zároveň na strašidelná místa, doporučujeme hotel, který se stal inspirací Stephena Kinga pro knihu Osvícení.

Ne všichni duchové, kteří se v hotelu zjevují, jsou anonymní: jedním z nich je majitel hotelu Freelan Oscar Stanley – objevuje se nejčastěji u vchodu, jakoby chtěl vítat hosty. Duch jeho ženy Flory často hraje na hotelovém pianu, v pokoji číslo 217 pokojská, paní Willsonová, stále skládá a balí věci hostů, v pokoji 407 dodnes bydlí hrabě Dunraven, majitel půdy, na které byl hotel postaven a sklepy budovy Manor Hause stále obývá duch bezdomovkyně Lucy.

Pro odvážné jsou organizovány noční výlety po nejděsivějších částech hotelu. 

7. Aokigahara, Yamanashi, Japonsko

Jedná se o bájný ponurý les na úpatí hory Fudži, který je tak hustý, že skoro nepropouští paprsky světla ani vítr. Proto zde panuje značně ponurá atmosféra, která byla inspirací nejednoho spisovatele pro to, aby popsal les Aokigahara jako místo stvořené pro sebevraždu. Bohužel se tím les stal výjimečně oblíbeným mezi sebevrahy.

Policie zde každoročně nachází desítky těl a přibližně stejnému počtu sebevražd se daří předcházet. V roce 2004 přestaly být publikovány statistiky týkající se těchto incidentů, aby les s tímto fenoménem přestal být spojován. Nehledě na nechvalnou proslulost lesa Aokigahara, který je také nazýván Mořem stromů, stojí za to strávit zde několik hodin a navštívit mnohé jeskyně sopečného původu. 

8. Rezidence Monte Cristo, Nový Wales, Austrálie

Podle majitelů nemovitosti se jedná o nejděsivější dům v Austrálii. Jeho první majitelka, Elizabeth Crawley, prý usedlost opustila dvakrát za celý život. Vše nasvědčuje tomu, že její duch se rovněž rozhodl dům neopouštět. Rodina Crawleyů byla v okolí známá tím, že vedla svůj statek železnou rukou, což se bezpochyby přičinilo k tomu, že jejich majetek neustále rostl.  

Mezi služebnictvem se šeptalo o jejich krutosti, což vedlo ke vzniku legend o hrůzných událostech jako o vraždě těhotné pokojské, uhoření chlapce nebo o duševně postiženém synovi dozorce, který byl údajně vězněn ve sklepeních sídla.  

Dnes rezidence z koloniálních dob nabízí ubytování s plnou penzí a návštěvy statku, ale pouze turistům starším 15 let… 

9. Pařížské podzemí, Francie

Síť 50 km chodeb, která je pozůstatkem po kamenolomech, jejichž historie sahá až do období Římské říše. Po celá staletí byla ponechána svému osudu – až v 18. století se katakomby dočkaly opětovného zájmu. 

Na začátku byly kosti ukládány do katakomb ledabyle, později se ale nimi začaly prostory „zdobit“, protože vznikly plány na otevření prostorů pro návštěvníky. Dnešní trasa čítá kolem 2 km chodeb a krypt, jejichž stěny jsou zcela pokryty lidskými kostmi. Místa, která nejsou přístupná turistům, střeží policejní jednotky, aby zabránily nelegálnímu vstupu do katakomb. 

10. Fort Bhangarh, Rádžasthán, Indie

Město ze sedmnáctého století je nejstrašidelnějším místem v Indii. Podle legendy město proklel zlý čaroděj, který chtěl lstí získat srdce princezny Ratnavati, dcery vládce města. Princezna však jeho lest odhalila – v nápoji, který měla vypít, objevila magickou směs, která měla způsobit, že se i ona zamiluje do čaroděje. 

Dívka rozlila začarovanou směs na balvan, který se začal točit kolem čaroděje. Chvíli před svou smrtí čaroděj uvrhl kletbu na celé město i všechny jeho obyvatele. Po jeho smrti byl Bhangarh dobyt a zničen Mongoly. Jeho obyvatelé raději postavili nové město, než aby se vraceli do trosek pevnosti, ve kterých se prý objevovali duchové Ratnavati a čaroděje.

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Obsahuje tento článek informace, které jste hledali? Ano | Ne
Myslím, že tenhle článek:
Děkujeme za váš názor!