Menu

Expo 2020 Dubaj – co se vyplatí vědět?

Expo 2020 Dubaj – co se vyplatí vědět?

182 dní, 18 milionů návštěvníků a více než 200 vystavovatelů ze 190 zemí z celého světa. Čísla mluví sama za sebe! Světová výstava Expo 2020 Dubaj patří mezi události, které si rozhodně nemůžete nechat ujít. Co všechno vás čeká? Kolik stojí vstupné? Jaká opatření platí pro návštěvníky?

Co je to Expo?

Světová výstava Expo je cyklická expozice, jejímž úkolem je veřejnosti představit kulturní, vědecké a technologické dědictví zemí z celého světa. Název této události je zkratkou anglického slova exposition.  Jaké atrakce čekají na návštěvníky? Každá země srdečně zve do svého výstavního pavilonu, který navrhl tým těch nejtalentovanějších místních architektů. Uvnitř najdete expozice zástupců odvětví, která jsou charakteristická pro danou zemi, stánky významných a inovativních společností či důležitých institucí z různých oblastí, např. architektury, kultury, gastronomie, průmyslu, vědy atd. V posledních letech se většina prezentací týká inovativních nápadů a moderních technologií. Velký důraz se na ně klade také ve Spojených arabských emirátech, kde právě probíhá Expo 2020 Dubaj.

Expo kdysi a dnes

Víte, že Expo má 170 let? První výstava s názvem Great Exhibition se konala v roce 1851 v Londýně. Další edice byly pořádané po celém světě. Mezi nejznámější z nich patřily výstavy pořádané mj. v Paříži, kde byla při této příležitosti postavena Eiffelova věž a také v Šanghaji, kde návštěvníci měli možnost obdivovat působivou architekturu pavilonů jednotlivých zemí. Na přelomu roku 2021 a 2022 tato světová výstava zavítala do Dubaje. Heslem Expo 2020 Dubaj je „Společnými nápady tvoříme budoucnost”. Jedná se o svátek inovativních nápadů a technologií na úrovni, kterou svět ještě doposud neviděl.

Expo 2020 Dubaj – kdy a za kolik

Světová výstava v Dubaji bude trvat 182 dní. Výstavní pavilony o celkové rozloze až 438 hektarů máte možnost navštívit v období od 1. října 2021 do 31. března 2022. Pořadatelé odhadují, že prezentace více než 190 zemí uvidí celkem až 18 milionů návštěvníků z celého světa! Kolik stojí vstupné na tuto událost? Pro dospělé jsou dostupné jednodenní vstupenky v hodnotě od 12,99 USD (víkendová verze standard) do 101,10 dolarů (verze premium). Můžete také zakoupit volné vstupenky na 3 dny v ceně 56,28 USD a na 6 měsíců od 142,86 USD (verze standard) do 505,50 USD (verze premium). Děti mají nárok na slevy. Dostupné jsou také tematické a rodinné výlety.

Opatření během Expo 2020

Světová výstava v Dubaji byla odložena z roku 2020 na přelom let 2021 a 2022. Důvodem byly lockdowny související s epidemií covid-19, které byly ve většině zemí zavedeny přibližně před rokem. Opatření momentálně nejsou až natolik přísná. Návštěvníci, kteří chtějí navštívit světovou výstavu ve Spojených arabských emirátech, však musí dodržovat pár pravidel. Na výstavě Expo se využívají termovizní kamery. Návštěvníci mají povinnost nosit roušky, dodržovat maximální počet osob ve vnitřních prostorách, dodržovat odstup 2 metry a dezinfikovat ruce.

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Obsahuje tento článek informace, které jste hledali? Ano | Ne
Myslím, že tenhle článek:
Děkujeme za váš názor!