Menu

TOP 10 zábavních parků v Evropě

TOP 10 zábavních parků v Evropě

Snad každý by se rád (alespoň někdy) vrátil do dětských let. Chtěli bychom si hrát, blbnout a mít radost z každého okamžiku. Vybrali jsme 10 nejlepších zábavních parků v Evropě, které stojí za návštěvu. Alespoň na jeden den. Třeba na Den dětí?

De Efteling, Kaatsheuvel, Nizozemsko

Park byl založen v roce 1952 a má více než 720 čtverečních kilometrů. Uchvátí vás pohádkovou náladou – potkáte zde mnoho elfů, víl, čarodějek a magických hub a můžete si popovídat se stromem! Jsou zde atrakce pro ty nejmenší, ale také pro dospělé. 

Tivoli Gardens, Kodaň, Dánsko

Zahrady Tivoli, které byly založeny v roce 1843, jsou druhým nejstarším fungujícím zábavním parkem na světě. Georg Carstensen přesvědčil dánského krále, aby park otevřel slovy: „Když se lidé dobře baví, nemyslí na politiku“. Nejstarší atrakcí je horská dráha z roku 1914.

Gardaland, Castelnuovo del Garda, Itálie

Park o ploše 60 ha se nachází nedaleko Verony. Každý rok ho navštěvuje kol. 2,8 miliónů lidí. Největší emoce vzbuzuje projížďka na Blue Tornado, tedy obrácené horské dráze. Řítí se rychlostí 80 km/h. Důkladná prohlídka parku zabere klidně i několik dnů. 

Legoland Windsor, Staffordshire, Velká Británie

Park, který byl otevřen v roce 1996, je určen především nejmladším dětem. Vzniknul na místě Windsor Safari Park, který zde fungoval od roku 1969. Legoland je rozdělen na 12 tematických krajin (mj. Krajina přírody, Pobřeží pirátů nebo Království rytířů).

Wiener Prater, Vídeň, Rakousko

Lunapark se nachází na území obrovského parku, který v 18. století zpřístupnil svým poddaným císař Josef II. Nejslavnější atrakcí je Wiener Riesenrad, ďábelský mlýn, který se otáčí dostatečně pomalu na to, abychom mohli obdivovat celé panorama města. 

Europa Park, Rust, Německo 

Největší německý zábavní park byl otevřen v roce 1975. Mnoho atrakcí je inspirováno evropskými památkami. Mezi nejoblíbenější atrakce patří horské dráhy Blue Fire a Silver Star. Na území parku se nachází atrakce jak pro děti, tak i pro dospělé. 

Port Aventura, Salou, Španělsko

Přístav dobrodružství je největším zábavním parkem ve Španělsku a jižní Evropě. Pouze ti nejodvážnější se rozhodnou pro jízdu na největší horské dráze v Evropě – Shambhale. Je 76 metrů vysoká a 1,5 km dlouhá. Může dosahovat rychlosti 134 km/h. 

Disneyland, Paříž, Francie

Nejoblíbenější lunapark v Evropě byl otevřen v roce 1992. Na ploše 52 ha se nachází pět sekcí: Main Street USA, Adventureland, Discoveryland, Fantasyland, Frontierland. Celý zábavní park si můžete prohlédnout z vláčku. 

Legoland Billund, Dánsko

Největší Legoland na světě funguje od roku 1968. Prakticky vše v parku je postaveno z kostiček lega. Nacházejí se v něm miniaturní verze existujících staveb, např. fotbalový stadion FC Kodaň, Socha svobody nebo dánský Královský palác.

Liseberg, Goteborg, Švédsko

Zábavní park otevřený v roce 1923 se nachází na území města. Jsou v něm tři věže pro simulaci volného pádu, dvě ruská kola a šest horských drah. Z jednoho z ruských kol lze obdivovat panorama města z výšky 60 metrů. 

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Obsahuje tento článek informace, které jste hledali? Ano | Ne
Myslím, že tenhle článek:
Děkujeme za váš názor!